Estás en:Cultura Premios

Premio Internacional "Jesús Núñez" de arte gráfica

Núñez.jpgEn recoñecemento á ampla traxectoria do artista Jesús Núñez, a Deputación da Coruña convoca o Premio Internacional "Jesús Núñez" de arte gráfica

Ano 2022 XVIIª Edición 

 Acceso á plataforma de tramitación electrónica SUBTEL

 Itinerancia da XVIª edición

  • 07/06/22 - 07/07/22, Centro Sociocultural de Arteixo
  • 03/08/22 - 31/08/22, Liceo de Noia
  • 02/09/22 - 28/09/22, Casa da Cultura de Sada
  • 29/09/22 - 17/10/22, Casa da cultura de Pontedeume
  • 18/10/22 - 21/11/22, Auditorio de Rianxo
  • 29/11/22 - 18/01/23, Fundación CIEC
  • 19/01/23 - 16/02/23, Pazo da cultura de Carballo (Provisional)

Historial de persoas gañadoras

CONVOCATORIAAUTOR/AUTORAOBRAOBRA GAÑADORA
2021: XVI PremioMaría Meijide FragaDrama en el polígonoObra gañadora Jesús Núñez 2021.jpg
Julia Marco Campmany (accésit)Places ONE
Juan Escudero García (accésit)3 Grados
Claudia Regueiro Puigdevall (Mención de honra)Ejercicios de estilo
Josué López García (Mención de honra)El de los esqueletos
2020: XV PremioJ. Adair García Sánchez19.040671,-98.198711
Maja Dokudowicz (accésit)Infinite Fragments (VIII)
Jesús Mateos Brea (accésit)Geochelone radiata
2019: XIV PremioTeerawoot Com-OnHappy wedding day in heavenFoto obra ganadora 2019.jpg
Óscar Valero Sáez (accésit)Partitura para ser leida con los ojos cerrados
Judith Martínez Estrada (accésit)The weight of light IV
Saskia Rodríguez Araña (mención de honra)Liponimia

Watanai Magate (mención de honra)

Butterfly effect nº 1
2018: XIII Premio

Wieslaw Haladaj

Appearance-22Foto Wieslaw Halajal-Primer premio 2018.jpg
 

(Accésit) Mehdi Darvishi

Extended night 
 (Accésit) Rubén MoralesForma y vacío 
 (Mención de Honra) Anna TrojanowskaRandomization_Scheme_03 
 (Mención de Honra) Lola Fernández CorralAporía Gráfica III 
 (Mención de Honra) Marcin BialasEmpty Egg 2 
2017: XII Premio

Federica Bau

270Dobra gañadora Jesús Núñez 2017
(Accesit) Carmen IsasiAnhelo, brizna 
(Accesit) Carlos CastañedaCon la luz mi experiencia se hace visible 
(Mención de Honra) Chloe TiravyS/T 
2016: XI Premio

David Calle Cañadell

150 horas Foto David Calle-Primer Premio 2016.jpg
(Accesit) Paul MichaelDrypoint 
(Accesit) Carmen Jiménez SueroDiáfora 
(Mención de Honra) Rubén Morales LaraAsentamiento irregular 
2015: X Premio

Alejandra Lago Alejandre 

Chrysallis Ganador 2015 JesusNunez.jpg
(Accesit) Marta AguirreHabitan el lugar más allá de la oculta apariencia  
(Accesit) Karol PomykalaCuriosity I 

Mención de honor: David Maes

Procesión

 

 
2014: IX PremioAlicia CandianiDiana (Centro I)Ganador 2014 JesusNunez.jpg
(Accesit) MasauR
(Accesit) Carmen Jiménez Suero
Music Inside 01
Diáfora
 
2013: VIII PremioLuis Rosado Ganador 2013 JesusNunez.jpg
(Accesit) Birgit Fiedler
(Accesit) Desislava Hristova: A posible reality II
Refugio?
A posible reality II
 
2012: VII Premio Juan Laram_m (Miradas)Ganador 2012 JesusNunez.jpg
2011: VI PremioSonia HigueraPadece una deformación en su  memoriaGanador 2011 JesusNunez.jpg
2010: V PremioAna María Soler BaenaPlanetas aislados 
2009: IV PremioErik KirksaetherS/TGanador 2009 JesusNunez.jpg
2008: III PremioEva Santín ÁlvarezInvisible darknessGanador 2008 JesusNunez.jpg
2007: II PremioAristide StornelliScratch!!Ganador 2007 JesusNunez.jpg
2006: I PremioDavid de Almeida  
(Accesit) Alexandra Barbosa
(Accesit) Wenceslao Robles Escudero