Estás en:Cultura Premios

Concurso Fran Pérez "Narf" para grupos e artistas musicais

Sin ti╠ütulo-2-12.jpgCoa intención de difundir, apoiar e promocionar os grupos e artistas musicais das diferentes comarcas e localidades galegas, así como para lembrar e difundir socialmente a figura e a o obra do músico, compositor para espectáculos musicais e teatrais e dinamizador cultural, que foi o cantante Fran Pérez "Narf", a Deputación da Coruña convoca o Concurso Musical Deputación da Coruña, que pasa a denominarse a partir do ano 2017 Concurso Fran Pérez "Narf" para grupos e artistas musicais.

Prazo de presentación de solicitudes ata as 14:00 horas do día 15 de xuño de 2023

Ano 2023: XV Premio

XORNADA FORMACIÓN PARA GRUPOS E ARTISTAS FINALISTAS, E PARA O SECTOR EN XERAL

Lugar: Sala Circular do Auditorio de Galicia (Santiago de Compostela)

Día: 21 de outubro Hora: 10:30 h

Capacidade máxima: 40 persoas

Inscrición: dende as 9:00 h do día 2 de outubro ata as 23.59 h do día 18 de outubro

PROGRAMA:

10.30h MARIÁN FERNÁNDEZ: "Comunicación básica para artistas"
Especialista en comunicación cultural e socia fundadora de O Cable Inglés.

11.30h
XABIER ALONSO: "Dereitos de autor: o reto dixital"
Avogado especializado en dereito da cultura

[pausa café]

13.00h
ANTÓN MARTÍNEZ: "Como proxectar a túa carreira internacionalmente"
CEO de EnDirecto e socio de Nordesía. Partner local de Womex 2023.

Formulario de inscrición

Histórico do premio

CONVOCATORIAGAÑADOR
2023

Primeiro premio: Satélite Salitre
Segundo premio: Lucía Aldao
Terceiro premio: Mäi

2022

Primeiro clasificado: Mallou
Segundo clasificado: Noar

Terceira clasificada: Madalena Gamalho

2021

Primeiro clasificado: Peña
Segundo clasificado: Tandub
Terceira clasificada: Elba
Cuarto clasificado: Secho
Quinta clasificada: Sleepy Spice

2020Primeiro clasificado: Caldo
Segundo clasificado: Koroiev
Terceiro clasificado: Momboi
Cuarto clasificado: Ukestra do medio
Quinto clasificado: crnds
2019Primeiro clasificado: Mileth
Segundo clasificado: Costa Escura
Terceira clasificada: Adhara & Ritman
Cuarto clasificado: Rabuda
Quinto clasificado: Rebezo
2018Primeira clasificada: Su Garrido Pombo
Segundo clasificado: Néboa
Terceiro clasificado: Oh! Ayatollah
Cuarto clasificado: Zumaque trío
Quinta clasificada: A banda da loba
2017Primeiro clasificado: Mounqup
Segundo clasificado: Igmig
Terceiro clasificado: Pardo
Cuarto clasificado: Cintaadhesiva
Quinto clasificado: Samarúas
2016
Primeiro clasificado: Bala
Segundo clasificado MJ Pérez
Terceiro clasificado: The Trunks
Cuarto clasificado: Jamie Fithring & The Fearghails
Quinto clasificado: Two faces
2015
Primeiro clasificado: Sandford Music Factory
Segundo clasificado: Pölisong
Terceiro clasificado: True Mountains
Cuarto clasificado: Biribirlocke
Quinto clasificado: Strikeback
2014
Primeiro premio:  Ruta 77
Segundo premio:  Agoraphobia
Terceiro  premio:  Misterioso Viaje Holanda
Cuarto  premio:  Daniel Royo & Band
Quinto premio :  Ith
2013
Primeiro premiado: Familia Caamagno
Segundo premiado: Ánima
Terceiro premiado: La senda de Afra
Cuarto premiado: El viejo caracol
Quinto premiado: Doctor Snob
2011
Primeiro premiado: Púlsar
Segundo premiado: Tregua
Terceiro premiado: TST
Cuarto premiado: Noc
Quinto premiado: Yidorah
2010Sweet Oblivion
2009Jacobo Paz
2008Trapos sucios